Kamery monitoringu w Twoim sklepie – dlaczego, w jaki sposób, oraz czemu warto właśnie z nami.

Cześć! Pewnie zastanawiasz się, czy inwestycja w kamery monitoringu (fachowo nazywane CCTV albo telewizją przemysłową) to dla Ciebie? Od lat kamerami monitoringu ułatwiamy szefom zaglądanie w „ciemne zakątki” ich biznesu i wyjaśnianie „sklepowo-magazynowych cudów”.

No cóż, gdy Ty się zastanawiasz, pozwól, że ci powiem (chociaż mogę być ciut stronniczy), że oczywiście tak!!! Mamy dla Ciebie coś, co może naprawdę poprawić bezpieczeństwo biznesu. Więc chwyć kubek kawy (czy co tam Cię pobudza) i przygotuj się na porcję humorystycznego oświetlenia – dlaczego kamery monitoringu to strzał w dziesiątkę dla Twojego sklepu.

11 KORZYŚCI Z INWESTYCJI W KAMERY MONITORINGU.

 1. kamery monitoringu to ochrona Twojego majątku, bo podczas gdy Ty jesteś zajęty obsługą klientów, załatwianiem spraw organizacyjnych, menadżerskich, szukaniem ofert i podpisywaniemk umów – monitorowanie CCTV pilnuje, aby nie doszło do żadnych magicznych zniknięć z półek. Bo wiesz, nasze kamery widzą wszystko!
 2. telewizja przemysłowa dzięki ciagłemu monitorowaniu pozwala Ci na to, aby każda minuta w Twoim biznesie była zarejestrowana i w razie potrzeby mogła zostać odtworzona.
 3. CCTV to nieoceniona pomoc przy organizowaniu przestrzeni i wyszukiwaniu zaginionych skarbów sklepowych. Zapomniałeś, gdzie odłożyłeś produkty z ostatniej dostawy? Monitoring może działać jako swojego rodzaju detektyw, pomagając Ci w odszukaniu zagubionych towarów. My wszyscy kiedyś coś zgubiliśmy, prawda? Monitoring pomaga w znalezieniu, co i gdzie odłożyłeś. Nawet jak to jest w najbardziej niemożliwym miejscu.
 4. ograniczenie lub wyeliminowanie cwaniaczków i złodziejaszków. Tak, wiem, że że to brzmi jak oczywistość, ale dzięki monitorowaniu CCTV stworzonym z uzyciem odpowiedniej ilości właściwie zamontowanych kamer skutecznie zniechęcisz amatorów łatwego zarobku, gdy zorientują się, że ich proceder byłby zarejestrowany i będzie wykorzystany jako dowód przed organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości!
 5. gra w Ukrytą Prawdę. Kto powiedział, że gra w ukrytą prawdę jest zarezerwowana tylko dla dzieci? Monitoring kamerami pomoże odkryć prawdę o tym, co tak naprawdę stało się z ostatnim batonikiem czekoladowym ze sklepu.
 6. 24/7 zawsze na posterunku, bez wolnego, absencji, urlopów. Monitoring nie potrzebuje ani kawy ani przerw na lunch, nie weźmie urlopu. Zawsze czujny i gotów działać, więc nie musisz się martwić, że twój „strażnik” przespalł się na nocnej zmianie. kamery zawsze są na posterunku, gotowe reagować na każdy ruch. Szkoda, że ludzie nie są tak samo nieustraszeni jak nasze kamery 😉
 7. wzrost kreatywności i zaangażowania pracowników. Daj swoim pracownikom poczucie, że są gwiazdami Twojego biznesu i mogą to Tobie jako ich szefowi udowodnić! Kamera przy kasie może pomóc w wymyślaniu najbardziej kreatywnych gestów obsługi klienta, a w alejkach sklepowych udowodnić, że żaden klient poszukujący towaru nie został pozostawiony bez życzliwej pomocy Twojego personelu. Każdy pracownik może być gwiazdą w Twoim show (a To ty rozdajesz „Oscary”), zwłaszcza gdy obsługuje klienta z uśmiechem!
 8. bezkonkurencyjny kabaret, ale i bezcenna wiedza. Monitoring to czasem jak najlepszy stand-up. Zobacz, jak ludzie robią najbardziej komiczne miny i stosują triki, próbując ukraść towar. Życie to komedia, prawda? Najważniejsze, że dzięki temu spektaklowi będziesz wiedział, jak zmienić ustawienie towaru, żeby jego ewentualne „zajumanie” stało się wyczynem praktycznie nierealnym.
 9. „pańskie oko konia tuczy”, czyli Twój biznes nigdy nie będzie sam – monitoring CCTV zawsze będzie tam dla Ciebie. Czyż nie chcesz wiedzieć, co się dzieje, gdy nie jesteś na miejscu? Będziesz mógł w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca z dostąpem do internetu poprzez ekran smartfona, tabletu, monitora laptopa albo komputera „wirtualnie wpaść” do swojego sklepu. Monitoring jest nie tylko świadkiem, ale również twoim niezawodnym towarzyszem w interesach.
 10. bezpieczne zakupy dla wszystkich. Nasze kamery są jak strażnicy bezpieczeństwa, ale bez czapek i fajek. Dzięki nim także klienci mogą poczuć się pewniej i bezpieczniej podczas zakupów wiedząc, że kamery uważnie obserwują także „pseudoklientów z lepkimi paluszkami”.
 11. tajemna wiedza informatyczna, kończenie kursów czy studiów nie są potrzebne. Nasze systemy są tak proste w obsłudze, że nawet jeśli nie jesteś specjalistą od technologii, z łatwością opanujesz umiejętność obsługi. Jak używanie pilota do zmiany kanału na telewizorze. Banalne!

No i w sumie, to tyle! Mam nadzieję, że teraz widzisz, jak monitorowanie CCTV może naprawdę ożywić twój sklep oraz to, że korzyści z monitoringu CCTV, są naprawdę bezcenne. Jesteśmy tutaj właśnie po to, by ci pomóc, bo przecież dajesz sobie nieźle radę, ale zawsze mogłoby być lepiej, prawda?

10 ZASAD DOBORU MIEJSC INSTALACJI KAMER MONITORINGU

Zaczynamy oczywiście od Twojej akceptacji wyceny, a ta zależy od sposobu ułozenia okablowania, ale przede wszystkim od ilości i rozmieszczenia kamer. Zdradzimy Ci więc już teraz nasze 10 podstawowych zasad doboru miejsc zamontowania kamer monitoringu, oraz ich ilości w celu skutecznej ochrony sklepu:

 1. Analiza Punktu Wejścia:
  Zamieniamy się w „klienta z zewnątrz” i sprawdzamy, skąd najlepiej widać wejście do sklepu, znajdując strategiczne miejsca takie, aby kamery rejestrowały każdą osobę wchodzącą.
 2. Strefa płatności:
  Kamery nad kasą, aby rejestrować transakcje i monitorować obsługę klienta. Skończy się cwaniaczkowanie „ja dałem/am 200, a resztę mi wydaliście ze 100”. To także odstraszać może potencjalnych złodziei.
 3. Półki z Wartościowymi Towarami:
  Gdzie są najdroższe produkty, które łatwo ukryć i wyjść bez płacenia? Kamery wzdłuż tych regałów możliwie blisko towarów cennych utrwalą każdą aktywność w ich rejonie.
 4. Strefa zwrotów i reklamacji (jesli ja posiadasz):
  Kamera w miejscu, gdzie klienci mogą zwracać towary pozwoli na monitorowanie transakcji zwrotów i może pomóc w identyfikacji potencjalnych oszustw.
 5. Parking:
  Kamery obejmujace obszar parkingu rejestujace aktywność na zewnątrz są bardzo istotnym uzupełnieniem dla całkowitej ochrony.
 6. Dostawy i wejście od zaplecza:
  Monitoring tylnego wejścia, gdzie najczęściej odbywają się dostawy towarów, jest bardzo ważny, gdyz najczęściej jest to obszar słabo widoczny z miejsc publicznych, oraz znajdujacy sie poza kontrolą personelu zajętego obsługa klientów.
 7. Droga ucieczki:
  W przypadku incydentu, takiego jak kradzież, zapewnienie monitoringu obszaru, przez który potencjalny złodziej mógłby próbować uciec odstrasza a w najgorszym razie pomaga w ustaleniu/potwierdzeniu tożsamości sprawcy.
 8. Martwe strefy:
  Identyfikujemy obszary, które są niewidoczne z pozycji kamer dotychczas zaplanowanych (lub istniejacych) i planujemy kamery dodatkowe, aby wyeliminować obszary niewidoczne, w których potencjalny złodziej mógłby „bezpiecznie” zająć się ukrywaniem towaru pod kurtką (lub w innych wymyślnych miejscach typu wózek dziecinny, maseczka, biustonosz, czapka, opakowanie innego produktu), albo podmienianiem metek z innej wagi towaru czy w ogóle innego towaru.
 9. Strefy Bezpieczeństwa Personelu:
  Kamery w strefach, w których personel obsługuje gotówkę lub dostaje się do poufnych informacji, to priorytet dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników.
 10. Zgodność z Przepisami:
  Pamiętając o przepisach dotyczących prywatności i zgodności z prawem wykluczamy mozliwość umieszczania kamer w miejscach prywatnych, takich jak szatnia, czy toalety.

Generalnie, aby spełnić powyższe kryteria dla małego sklepu osiedlowego o powierzchni do 100 m², zazwyczaj 6-8 kamer powinno wystarczyć. Jednak to zawsze zależy od specyfiki miejsca i indywidualnych potrzeb ochrony.

5 ARGUMENTÓW ZA TYM, ABYŚ TO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAŁ

Najwyższy czas, abyś mógł spać spokojnie i cieszyć się pełnym bezpieczeństwem swojego sklepu! Oferujemy Ci profesjonalny montaż systemów monitoringu kamerami, które sprawią, że kontrola nad Twoim miejscem pracy będzie jeszcze łatwiejsza. Dlaczego Wybrać Nasze Usługi? Dlatego, że:

 1. Mamy doświadczenie, dzięki czemu gwarantujemy wysoką jakość i profesjonalizm.
 2. Stosujemy Indywidualne podejście, bo każde miejsce jest inne, a klienci mają rózne priorytety. Dlatego dostosowujemy nasze rozwiązania do Twoich indywidualnych potrzeb.
 3. Montujemy kamery najnowszej generacji, abyś mógł śledzić wydarzenia w wymaganej jakości.
 4. Mając w sklepie (oraz tam gdzie akurat bedziesz przebywał) dostęp do internetu, będziesz mógł monitorować swoje miejsce z komputera, tabletu, smartfona.
 5. Konsultację i wycenę wykonujemy bezpłatnie – doradzimy Ci, jakie i dlaczego akurat takie rozwiązanie naszym zdaniem będzie najlepsze dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami już dziś, abyśmy mogli dostosować naszą ofertę do Twoich potrzeb!
Zabezpiecz swoją przyszłość już teraz z naszymi rozwiązaniami monitoringu CCTV!